Artykuły

Kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli

Kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli Nowoczesny kościół składa się z dwóch kondygnacji gdzie kościół dolny liczy sobie 700 miejsc, przeznaczony jest głównie dla miejscowych parafian w okresie zimowym, a górny liczy sobie 2000 miejsc siedzących dla przebywających w Jastrzębiej Górze - wczasowiczów. W kościele znajduje się obraz z 1850r. z podobizną św. Ignacego Loyoli, założyciela Zakonu Jezuitów,…
Więcej

Zabytki

Zabytki w Jastrzębiej Górze Najwięcej zabytkowych budynków zachowało się przy ul. Bałtyckiej. To tu powstały pierwsze pensjonaty w Jastrzębiej Górze. Na ul. Królewskiej można ciągle podziwiać dwie pierwsze wille - willę Pawłowicza i „Kaszubę” Szymańskiego.
Więcej

Nordic Walking

Nordic Walking w Jastrzębiej Górze W miejscowości i najbliższej okolicy wytyczono ponad 32 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczonych dla miłośników Nordic Walking. Na te kilometry tras składają się 3 pętle, najdłuższa ma ponad 16 km.
Więcej

Promenada Światowida

Promenada to najbardziej rozrywkowa część Jastrzębiej Góry. To tu wczasowicze mogą posłuchać muzyki i zatańczyć, spędzić dzień z dziećmi, korzystając z ofert miejscowych kawiarni, sklepów z pamiątkami i wielu rozrywkowych miejsc. Przy Promenadzie znajduje się skwer z fontanną, u wylotu promenady znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę.
Więcej